V Liberci začala dětská olympiáda. Přijel na ní i premiér Andrej Babiš, který ji spolu s hejtmanem Martinem Půtou zahájil. Proti Babišovi pak proběhla v místě konání minidemonstrace a velkou demonstraci v na Letné pak v zákulisí olympiády podpořil i sám hejtman Půta.

V době, kdy proti Andreji Babišovi (ANO) demonstrovalo na Letné zhruba 200 tisíc lidí, účastnil se premiér po boku hejtmana Libereckého kraje zahájení Olympiády dětí a mládeže v liberecké Home credit aréně. I zde ho čekalo nemilé přivítání v podobě protestů.

Když bylo na zahájení čteno jeho jméno, část účastníků dětské olympiády spustila pískot, před arénou pak s již tradičními transparenty „Chceme slušného premiéra“, ale i novějšími jako „Letná je i tadyů demonstrovalo zhruba 15 lidí v čele s političkou a kandidátkou Starostů pro Liberecký kraj Annou Provazníkovou, která je zároveň představitelkou liberecké frakce sdružení Milion chvilek pro demokracii.

Vyjádřit se proti premiérovi, se kterým v tu dobu sdílel v Home credit aréně skybox, si alespoň na sociální sítě odskočil i hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Během zahájení dětské olympiády se vyfotil v zákulisí a dal na svůj Facebook text, kterým na dálku podpořil demonstrující proti Andreji Babišovi na pražské Letné. Následně se k Babišovi do skyboxu zase vrátil.

 

Hejtman sám, který se proti premiérovi obviněnému z dotačního podvodu z doby před jeho vstupem do politiky vymezuje, je sám přitom již dokonce obžalovaný a stojí před soudem kvůli žalobě z korupce a zneužívání pravomocí spojených přímo s výkonem své politické funkce. Podobně jako Babiš také útočí na své kritiky a nezávislost justice se slovy o spiknutí a kampani, aniž by k tomu měl, podobně jako premiér, jediný důkaz. Podobně si hejtman, jen v menším, si také nakupuje přízeň některých regionálních médií.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;