Co si liberečtí zastupitelé nedovolili před volbami, schválili až po nich. Vedení města Liberec schválilo zatím nevídaný krok. Filmařům budou platit za to, že se Liberec objeví v seriálu o vietnamské drogové mafii. Loni před volbami přitom zastupitelstvo podobné nakládání s obecními penězi odmítlo.

Vedení města odsouhlasilo dvě pobídky ve výši 700 tisíc korun pro filmaře, kteří chtějí v Liberci a v Hradci Králové natáčet seriál z drogového prostředí pod názvem Nelegál. Loni na podzim přitom v Liberci neuspěli se žádostí na 3 miliony korun. Po vlně kritiky ze strany veřejnosti na zastupitelstvu návrh, který tlačil tehdejší primátor Tibor Bathhyány, neprošel většinou hlasů, napříč politickými stranami.

Vedení města nezastírá, že se chce svézt na aktuální vlně populárního seriálu Most!. Ten doslova hýbe celou Českou republikou, a tak primátor Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj) doufá, že by to mohlo přesvědčit i ostatní zastupitele. Zda se ale jedná o stejně kvalitní scénář, jako v případě Most!u nikdo netuší. Zástupci producentů na posledním jednání bývalého zastupitelstva v září 2018 uvedli, že seriál se má zejména týkat vietnamské drogové mafie.

Seriál se již také nemá odehrávat jenom v Liberci, jak bylo původně v plánu, ale i v Hradci Králové. Důvodem je, že město dá na seriál méně peněz. Právě moment, že město má platit filmařům a ne obráceně před půl rokem pobouřil libereckou veřejnost, která zejména na sociálních sítích proti tomu, aby Liberec platil za to, že bude hrát v seriálu, platil z veřejných prostředků.

Hlavním finančním zdrojem pro plánovaný seriál má být Česká televize. O tom, zda se pro seriál peníze uvolní, má příští týden rozhodnout zastupitelstvo obce.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;