Necelá stovka lidí se včera v Liberci sešla na akci „Za slušného premiéra“, kterou za podpory politiků TOP 09 a Starostů pro Liberecký kraj pořádaly iniciativy Společně to dáme, Milion chvilek pro demokracii a Srdce pro demokracii.

Demonstranti se sešli u Severočeského muzea v Liberci v 16 hodin. Odtud vyrazil průvod několika desítek lidí s transparenty a hesly jako „Babiše do koše!“ „Stát není firma!“ „Agente StB, bude nám líp bez Tebe!“ na náměstí Dr. E. Beneše, kde zazněly projevy odsuzující skutečnost, že Česká republika má premiéra obviněného z dotačního podvodu.

Na náměstí vystoupil například i čestný občan Liberce Jan Šolc, který zmínil prvního československého prezidenta T.G. Masaryka. "Andrej Babiš není slušný člověk. Tato osoba lže a do své kauzy zatáhla i svou rodinu a své děti. Tato demonstrace není namířena proti celému hnutí ANO, ale proti jeho předsedovi, který je navzdory svým činům stále premiérem této země.“, řekl na libereckém náměstí Jan Šolc.

Akci podpořil i liberecký knihkupec Martin Fryč, který rovněž dlouhodobě podporuje některé představitele Starostů pro Liberecký kraj a TOP 09. „Lidi jako Babiš ohrožují svobodu pro lidi i knihy“, řekl demonstrantům Fryč. Dav se posléze, za dalšího skandování, vydal k libereckému nádraží.

Akci „Za slušného premiéra“ podpořili i politici z TOP 09 a Starostů. Na demonstraci byl přítomen i poslanec Jan Farský. Ten patří k nejsilnějším parlamentním kritikům Andreje Babiše, kde poukazuje na Babišovo policejní obvinění v kauze Čapí hnízdo. Nicméně Farský se svých stranických kolegů, jako je například hejtman Martin Půta, který je již dokonce obžalovaný v daleko závažnější korupční kauze nebo Marek Pieter, který si nechává kupovat luxusní zájezdy od podnikatelů jako Miroslav Pelta, se naopak dlouhodobě zastává.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;