Liberecký krajský soud se bude zabývat 15ti stížnostmi na proběhlé komunální volby, které proběhly v Libereckém kraji ve dnech 5- a 6. října tohoto roku. Nejvíce jich bylo podáno v Jablonci nad Nisou, výjimkou není ani Liberec.

Čtyři stížnosti na průběh voleb byly podány v Jablonci nad Nisou, tři v České Lípě a dvě v obci Ždírec na Českolipsku. Stížnost byla podána i v obci Hamr na Jezeře, kde ve volební den místní starosta rozdával peníze jako příplatky na topnou sezonu, o čem jsme Vás informovali ZDE

Stížnost byla podána i v Liberci a ve Vratislavicích nad Nisou. Podal ji člen Změny pro Liberec Václav Smrkovský. Jako důvod vedl pro náš web podezřele vysoký počet vyloučených neplatných hlasů a také jeho důvodné obavy, že voličům bylo bráněno účastnit se referenda, které probíhalo v den voleb. „Například ve Vratislavicích, kde jsem byl v komisi, byla místnost pro referendum zcela nesmyslně přes dva kilometry od místnosti volební. Podobné zprávy mám i z jiných míst v Liberci“, uvedl Václav Smrkovský.

Volby v Liberci skutečně provázely vášně a nestandardní chování. Tým kandidátů složených ze Svobodných a kolegů dosluhujícího primátora Tibora Batthyányho (zvolen a vyloučen z ANO) například objížděl volební místnosti a vyhrožoval a vulgárně atakoval brigádníky, které platila Změna pro Liberec a kteří měli upozornit voliče na probíhající referendum. Patnáctileté brigádnici vyhrožoval i zvolený zastupitel za Starosty pro Liberecký kraj Michal Hron.

Někteří liberečtí politici v podání stížností ale vidí politický boj a snahu o vlastní obohacení se. Například náměstek Ivan Langr, který byl zvolen za Změnu pro Liberec, ale v půlce mandátu přeběhl ke Starostům, u kterých má slíbené pokračování ve funkci náměstka, veřejně obvinil Změnu pro Liberec, že jí tímto krokem jde o protažení doby, kdy budou její náměstci ve funkcích a že si tímto zajistí i vyšší odstupné.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;