Snaha vítězných Starostů pro Liberecký kraj (SLK) o širokou koalici čtyř stran, zůstane pravděpodobně jen snem. Liberec otevřený lidem (LOL!) nadále odmítá jít do koalice s ODS. Jednání mají pokračovat během zbytku týdne.

LOL! nadále odmítá být součástí koalice ODS, kterou viní za dvou miliardový dluh města a vytvoření korupčního prostředí. Vidí také zásadní rozpor s programem i přístupem k městské správě z jejich strany a ze strany ODS. Svou roli hraje i fakt, že LOL! má v Liberci pouze dva zastupitele a pravděpodobně by v Starosty zamýšlené koalici třiatřiceti zastupitelů z 39ti měli pramalý význam.

S dalšími stranami, které uspěli v komunálních volbách před dvěma týdny, chtějí jednat nejen Starostové , ale i druhé ANO. To ale nespecifikovalo, s kým a o čem jednat chce. Jednání se povedou pravděpodobně dnes a v pátek.

 Minulý týden se rýsovala koalice SLK, ANO a ODS. Libereckou veřejnost ale vyplašilo, že za ODS jednají Jiří Kittner a Ondřej Červinka, kteří oficiálně nebyli ani na kandidátkách, což mělo být údajným znakem nové éry liberecké ODS.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;