Ještě nedozněly zvuky „Froggate“ z minulého týdne, kdy náměstek Ivan Langr obvinil svého kolegu Jana Korytáře z vraždění žab a je zde další pokračování. Tentokrát primátor Tibor Batthyány ve spolupráci s médii společnosti Syner kritizují dočerpávání vody v koupališti.

Za součinnosti se serverem Týden v Libereckém kraji a televizí Genus napsal na sociálních sítích primátor Tibor Batthyány (zvolen za ANO): „Kvalitní řízení projektů Změny. Aneb sliby o kompetentnosti této partaje vs. praxe. Po travním koberci za statisíce tu máme další perličku! Napouštění Lesního koupaliště (průtokového koupaliště!!). Už toho mám vážně plné zuby.“

Důvodem je skutečnost, že se v extrémně suchém počasí dopouští voda do Lesního koupaliště, k čemuž docházelo za někdejšího fungování Lesního koupaliště při suchém počasí nezřídka. Nicméně nyní to před volbami jitří politické vášně.

 Jan Korytář k tomu pro náš server uvedl: „ Nejedná se o pitnou vodu, jak se snaží někteří naznačovat, ale o vodu užitkovou z Harcovského potoka. Důvodem je dlouhotrvající sucho a to, že se voda používá také na zalévání založeného trávníku. Déšť tento týden byl příliš slabý, přítok vody je nyní slabší. Dopravu ani vodu ale město neplatí. V pátek otvíráme a tak máme ještě dost práce. Zkrátka jsme to Liberečákům slíbili, a taky to splníme.“

Lesní koupaliště, o jehož otevření se zasloužila Změna pro Liberec, která jej v roce 2014 voličům slíbila, je její politické konkurenci trnem v oku. Pranýřuje ji nejen opozice v čele se Starosty a ODS, ale i koaliční primátor Tibor Batthyány, který se snažil výstavbu koupaliště několikrát zhatit, jak tvrdí Jan Korytář a Změna pro Liberec. Sekunduje mu v tom i přeběhlík ze změny, náměstek Ivan Langr, který se rovněž snažil dostavbu koupaliště zastavit a minulý týden dokonce obvinil Jana Korytáře ze smrti desítek žab.

Lesní koupaliště bylo od války oblíbenou a milovanou destinací Liberečanů v Lidových sadech. Za vlád ODS ale nechala radnice areál zchátrat (pronajal jej soukromé firmě, která se o něj nestarala). V nezájmu o Lesní koupaliště pokračovaly i vlády ČSSD a Starostů pro Liberecký kraj, které je ani nezařadily na seznam projektů, které mohly být podpořeny z fondů Evropské unie.

V roce 2014 byla obnova Lesního koupaliště jedním z předvolebních taháků Změny pro Liberec, která nakonec jeho revitalizaci dotáhla do úspěšného konce, byť se tomu ostatní politické síly ve městě (viz výše) snažily a snaží zabránit. Lesní koupaliště se otevírá v pátek 13. července ve 13 hodin.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;