Zatím největší korupční kauza Libereckého regionu, která, dle orgánů činných v trestním řízení, mapuje systémové rozkrádání dotací z Evropské unie, opět přitáhla pozornost nejprestižnějšího reportérského pořadu Reportéři ČT. Ke spolupráci pozvali i náš web.

Tentokrát si případ, pro který se vžil termín "kauza kostela sv. Máří Magdalény", vybrali z toho důvodu, že je v něm obžalovaný i hejtman Libereckého kraje Martin Půta ze Starostů pro Liberecký kraj. Ten se měl dle státního zástupce dopouštět trestné činnosti tím, že pomáhal dalším obviněným získat výhodnější proplácení dotace u podezřelého projektu, kde již figurovali pro korupci odsouzení aktéři. Podle státního žalobce se tak dopouštěl zneužití svěřených pravomocí a přijímal navíc úplatky v řádu stovek tisíc korun.

Půtovu kauzu si ale často berou do úst ostatní politici, kteří se tak snaží zlehčit svoje trestní stíhání. Ukazují na případ Libereckého hejtmana, který se ani po obvinění ani po žalobě nevzdal placených funkcí a dál ve své politické kariéře pokračuje. Martin Půta již v posledních měsících z části upustil od svého agresivního obviňování policie a spousty dalších ze kampaně a spiknutí, jeho případ ale slouží dál jako berlička politikům, kteří mají sami problém se zákonem.

Na aktuální reportáž se můžete podívat ZDE

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;