“Soutěžní debatování” - také jste o této disciplíně ještě neslyšeli? A přitom se tato sportovní aktivita v Liberci těší veliké oblibě (nejen) studentů už dvacátým rokem. Seznámit se s ní má veřejnost možnost například ve středu ve Fryčově knihkupectví. Nad vybraným tématem zapřemýšlí a pohovoří debatéři z řad studentů i zastupitelstva města Liberce.

,,Pozváni byli všichni zastupitelé města Liberec, aby se zúčastnili přátelské debaty v Knihkupectví a antikvariátu Fryč. Namíchané týmy studentů a zastupitelů se utkají na tezi „Měli bychom podporovat vývoj umělé inteligence“. Jedna strana bude tuto tezi obhajovat, kdežto druhá bude poukazovat na nedostatky této obhajoby," vysvětluje Alena Čechová, vedoucí Debatního klubu při Gymnáziu F. X. Šaldy.  Po debatě proběhne hlasování publika, které zkusí zhodnotit přesvědčivost jednotlivých stran. O výsledku pak rozhodne zkušený rozhodčí. Jedním z cílů akce je podpořit kultivovaný projev na politické scéně.

Někteří zastupitelé ještě potvrdí svou účast. „Jsme zvědaví, kdo všechno na debatu dorazí, každopádně “kapitáni” obou týmů už pilně studují podklady k tématu a argumenty pro a proti. Stejně tak přemýšlí o hodnotách, kterých se teze dotýká,“ prozrazuje koučka Alena Čechová. V debatě, která se uskuteční 21. 2. 2018 od 16:00, by je tedy už nic nemělo překvapit.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;