S rostoucím počtem čtenářů ale i diskutérů jsme se rozhodli zavést rubriku, kde se budeme týdně ptát na jeden vybraný problém. S blížícími se svátky vánočními jsme zvolili zdánlivě nekonfliktní téma, více méně ne příliš politické a kontroverzní, a tou je současná podoba vánočních trhů v Liberci. 

V minulosti byly liberecké vánoční trhy často cílem kritiky i posměchu. Současné vedení města se s tím rozhodlo něco dělat a vánoční trhy dostaly svou novou tvář, změnily se stánky, přibyla více jednotná a sjednocující vizualizace, kterou například spojuje herrnutská vánoční hvězda a také přibyl kulturní program na náměstí. Ne každému se ale taková podoba může líbit a může k ní mít výhrady. Máte nějaké Vy a nebo se Vám současné liberecké trhy líbí? Pokusili jsme se shrnout pro a proti a budeme rádi, když tomu i Vy přidáte svůj pohled na věc.

Jak se Vám líbí podoba libereckých vánočních trhů? Jaké jsou podle Vás pro a proti?

PRO

PROTI

- trhy dostaly jednotný, kvalitnější výraz - pořád to působí jako na vesnici, s ostatními městy a např. i Německem se to nedá srovnat
- lepší, přehlednější rozčlenění stánků - stánků je moc a blokují celé náměstí
 - vznikl prostor s centrálním barem, kde se lidé mohou setkávat - stánky uzavírají střed náměstí, špatně se tu prochází
- bohatší a promyšlenější kulturní program - kulturního na programu moc není, dominuje především omýlání "obchoďákových odrhovaček"
- hezčí a vkusnější výzdoba a celkový design - ve stáncích je nic moc nabídka

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;