Policie České republiky tento týden vyhlásila pátrání po někdejším krajském náměstkovi pro dopravu Martinu Seppovi. Martin Sepp působil jako náměstek hejtmana pro dopravu v letech 2008-2012 a v současné době je obviněn v případu možného zneužívání evropských dotací.

Policie vyhlásila pátrání po Martinu Seppovi 15. srpna tohoto roku. Podle ní není ozbrojen ani nebezpečný. Důvod, proč po něm policisté pátrají není z oficiálních zdrojů znám, my jej ale zjišťujeme. 

Podle informací naší redakce se ale jedná spíše o nedorozumění vzniklé například z nepřebírání pošty a podobně. Martin Sepp by měl trávit svůj čas normálně doma, v současné době má být dokonce s dětmi na dovolené u moře. 

Martin Sepp se stal veřejnosti známý, když se jeho dopravní přestupek - jel v obci zhruba sto kilometrovou rychlostí - snažil zamaskovat bývalý kontroverzní šéf krajské policie Miroslav Dvořák. Před dvěma lety Seppa policie obvinila v případu údajného zneužívání evropských dotací. Sepp byl obviněn, stejně jako někdejší stranický šéf Robert Dušek a liberecký stavební podnikatel Jan Imlauf.

Všichni tři výše zmínění jsou obviněni z korupčního jednání v souvislosti s neoprávněným získáním evropských dotací na výstavbou lázeňského komplexu Dům pohody v Chrastavě. Při stavbě za 230 milionů korun byly například údajně provedeny práce zcela mimo plán, nebo nebyly provedeny vůbec, přestože byly fakturovány.

Tím, kdo měl z evropských peněz profitovat byla firma Dům pohody a.s. tehdy vlastněná podnikatelem Janem Imlaufem . A těmi, kdo tehdy o uvolnění desítek a stovek milionů na Imlaufovy projekty spolurozhodovali byli právě obvinění politici, tedy Martin Sepp jakožto člen Regionální rady ROP Severovýchod, která o dotacích rozhodovala.

Vyšetřování začalo kvůli trestnímu oznámení, které podal současný hejtman Martin Půta. I ten je nyní policií obviněn z přijímání úplatků a zneužívání pravomocí, když se snažil ovlivnit dle policie účelově předražený projekt financovaný rovněž z Regionální rady ROP Severovýchod.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Provoz tohoto webu je umožněn díky podpoře Ministerstva vnitra ČR, programu Prevence korupčního jednání.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;