Vzhledem k opakovaným situacím, kdy je Změna pro Liberec spojována s některými tvrzeními či názory publikovanými na webu www.nasliberec.cz, považujeme za důležité sdělit, že je nutné rozlišovat stanoviska Změny pro Liberec a stanoviska redakce webu nasliberec.cz, resp. redaktora Jaroslava Tauchmana. Pan Tauchman není ani nebyl ani členem Změny a ani kandidátem Změny pro Liberec v jakýchkoliv volbách. Jeho stanoviska a názory nejsou stanovisky a názory Změny pro Liberec.

Změna pro Liberec nepovažuje za vhodné vykopávat nové příkopy, ale chceme přispět k tomu, aby se v Liberci podařilo postupně vybudovat atmosféru pokud možno konstruktivní spolupráce. To neznamená, že by již neměla být věnována pozornost možným korupčním a klientelistickým kauzám, to zcela jistě ne. Mělo by ale přestat období osobních útoků, někdy až za každou cenu. Uvědomujeme si i to, že jsme k tomu v minulosti někdy přispívali i my sami.

Většinu zastupitelstva budou tvořit nové tváře nespojené s minulostí a z tohoto faktu chce vycházet i Změna pro Liberec ve stylu své budoucí politiky.  Povolební jednání jak s hnutím ANO a osobně Tiborem Batthyanym, tak i SLK a Michalem Hronem probíhala v duchu zvyšující se snahy o porozumění, postupného budování vzájemného respektu a hlavně ochoty naslouchat druhé straně. To chápeme jako dobré znamení pro spolupráci na radnici bez ohledu na to, zda bude Změna v budoucnu v koalici či zůstane v opozici.

Zuzana Tachovská, tisková mluvčí ZPL
Jan Korytář, lídr kandidátky ZPL

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

                                                       

Copyright © 2016 Náš Liberec;