Nově založený spolek chce na konci Široké ulice v Liberci údajně provozovat komunitní zahradu. Všechno ale nasvědčuje tomu, že odtamtud chce primárně vyštvat dlouhé roky fungující restauraci a kulturní klub. Často za pomoci kontroverzních metod.

V…

Přidat komentář (131 Komentářů)

Že má korupce a klientelismus negativní dopad na většinu obyvatel, je známá věc. Potvrzuje ti aktuální kauza kolem Miroslava Pelty a zneužívání dotací. Kvůli ní hrozí, že obce v kraji přijdou o desítky milionů.

Na vině je korupční skandál se…

Přidat komentář (18 Komentářů)

 V souvislosti s aktuální vládní krizí se často skloňují slova jako odposlechy, nahrávky nebo whistleblowing. Jedná se o ožehavé jevy, které mají své rozhodné zastánce, ale stejně tak i rozhořčené odpůrce.

Nejčastějšími argumenty odpůrců odposlechů…

Přidat komentář (23 Komentářů)

Podle policistů měl šéf Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta ovlivňovat až půl miliardu dotací přes blízký vztah s náměstkyní ministryně školství. Scházeli se kvůli tomu v pronajatém bytě. Pelta měl mít dotace pevně v rukou.

Dle informací, které jako…

Přidat komentář (55 Komentářů)

Proti politice a chování současného ministra financí i prezidenta republiky demonstrovaly v Liberci včera večer stovky lidí. Nelíbilo se jim lhaní a kauzy Andreje Babiše i nerespektování Ústavy ze strany Miloše Zemana.

Na sociálních sítích svolaná…

Přidat komentář (38 Komentářů)

Prezident Miloš Zeman, který je na návštěvě Libereckého kraje, ani zde neunikl kritice za své chování v současné vládní krizi, která díky němu přerůstá v krizi ústavní.

Na Miloše Zemana nečekalo pod Ještědem jenom vřelé přijetí. Proti jeho způsobu…

Přidat komentář (41 Komentářů)

V současné době je v případu kolem Fotbalové asociace České republiky (FAČR) vyšetřováno nejméně šest lidí, kteří mají být zapleteni do zneužívání dotací z programů ministerstva školství. Fotbalový boss Miroslav Pelta je jedním z nich.

Včerejší razie…

Přidat komentář (249 Komentářů)

Předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Miroslav Pelta byl zadržen policií. Spolu s ním byli obviněni další tři lidé a jedna právnická osoba. Policie zasahuje v sídle FAČR v Praze na Strahově i v Jablonci nad Nisou.

Případ by měl souviset se…

Přidat komentář (61 Komentářů)

Právě probíhá jednání zastupitelstva města Liberce. Vedle napjaté politické situace se bude na zastupitelstvu řešit několik zajímavých bodů.

Ve vedení města je hustá atmosféra, Změna vypověděla koaliční smlouvu a primátor v posledních dnech ve…

Přidat komentář (97 Komentářů)

Dlouholetá ostuda Liberce – oprýskané stavební buňky na místo autobusového terminálu – má po dvou desetiletích zmizet. Nahradí ho stavba z dílny známého libereckého architekta Petra Stolína.

 

Stolínův projekt vybrala hodnotící komise ze šesti…

Přidat komentář (37 Komentářů)

 

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Copyright © 2016 Náš Liberec;